Psychoterapia w Poznaniu?

Czasy, w których wizytę u psychologa lub psychoterapeuty uważano za dowód naszej słabości mamy już dawno za sobą i nie jesteśmy w stanie ukryć swojego zadowolenia z tego powodu. Dziś wiemy już, że korzystanie z profesjonalnej pomocy wówczas, gdy nie radzimy sobie z wyzwaniami codziennego życia jest jak najbardziej wskazane, jedynym problemem jest więc wybranie punktu, w którym pomoc ta zostanie nam udzielona.

Nie możemy przy tym ukryć, że mamy pewne oczekiwania w stosunku do specjalisty. Liczymy na to, że udzieli nam on fachowej pomocy, wykaże zrozumienie dla naszych potrzeb, a jednocześnie – będzie dysponował wiedzą pozwalającą na sprawne rozwiązanie naszych problemów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że psycholog i seksuolog nie osiągną prawie nic, jeżeli nie będziemy chcieli współpracować z nimi, wyważamy jednak, że współpraca ta powinna opiera się na obustronnym zaangażowaniu.

Może się wydawać, że realizacja naszych postulatów nie jest zadaniem prostym, a co za tym idzie – niełatwo będzie znaleźć również ośrodek gotowy udzielić nam wsparcia. Przekonanie takie nie znajduje jednak uzasadnienia w Poznaniu, w mieście tym z powodzeniem funkcjonują bowiem ośrodki znane z profesjonalizmu i zaangażowania. Tworzą je specjaliści o szerokim spektrum zainteresować, absolwenci najlepszych uczelni wyższych mogący nie tylko pochwalić się wiedza teoretyczną, ale również zdający sobie sprawę z tego, jak praktycznie ją wykorzystywać. Osoby te są w stanie rzeczywiście skutecznie wspierać nas podczas poszukiwania rozwiązania naszych problemów, ich znakiem rozpoznawczym jest przy tym i to, że przez lata nie zatraciły pewnej wrażliwości, która tak bardzo przydaje się w tym zawodzie. Pomagają zarówno młodzieży, jak i osobom dorosłym wywiązując się wzorowo z tego typu zadania.